Naše sirupy a džemy jsou
z nejlepších surovin!

Arrow

Milujeme svoji práci

Ma fée znamená ve francouzštině moje víla. Milujeme francouzský způsob stolování, kdy si všichni jídlo a pití náležitě vychutnávají. Proto je naším cílem dělat vše poctivě, postaru a nabízet jen kvalitní produkty. Většina surovin pochází z vlastních vypěstovaných zásob, které jsou ručně sbírané a zpracovávané. Zároveň se snažíme, aby příchutě byly zajímavé, neobvyklé a přitom lahodné. Vše co děláme, děláme s láskou a péčí.

Vinca a Hanka

Vinca a Hanka

Náš děda a jeho paní jsou velkými pomocníky, jak fyzickými, tak psychickými. Děda má mnohaleté zkušenosti s podnikáním, je tak cenným rádcem pro začínající firmu. Hanka je ženská jak má být, proto si velmi ceníme jejích praktických rad a velkého fyzického vypětí při prvním roce výroby. 

Vinca a Hanka

Katka

Vystudovala jsem Mendelovu univerzitu v Brně. Po ukončení studia jsem založila firmu Ma fée s.r.o., protože mě jednoduše baví vytvářet krásné věci. Nemám ráda, když se plýtvá věcmi, které jsou v přírodě okolo mě. Tak jsem si řekla, že je raději všechny zpracuji a vyrobím něco pro Vás. 

Ve firmě mám na starosti pěstování, sběr, výrobu i prodej.

Vinca a Hanka

Rodina

Rodina je vždy podporou, málokterá však tak usilovnou. Taťka má na starosti při svých obchodních cestách sledovat, kde kvetou šeříky, bezy a podobně. Mimo jiné bedlivě hlídá konkurenci. Mamka je rozený estét a pomáhá s výběrem etiket, návrhů a mimo to chodí na sběr. Hubert pomáhá, jak se dá -  sází, okopává, zalévá, sbírá a hlavně - vymýšlí inovace. Sestra Eťa sázela levandule jako o život a v současné době zaujímá pozici kritika.

Nakoukněte pod pokličku

Naše suroviny jsou převážně ručně sbírané, některé i námi vypěstované. Věříme, že jen z poctivých surovin mohou vzniknout poctivé produkty a toho se držíme. Do sirupů ani džemů nepřidáváme žádná „zkrášlovadla“ - nenajdete v nich tedy ani aromata, barviva nebo jiné podobné „vychytávky“.

Suroviny si pečlivě hlídáme

Suroviny po přípravu našich dobrot si buď pěstujeme sami, sbíráme na čistých místech nebo je objednáváme od místního pana zelináře. Snažíme se vybírat opravdu zdravé rostliny a ovoce. Bez sbíráme zásadně před deštěm, aby si zachoval co nejvíce chuťových a zdraví prospěšných látek. Stejně tak levanduli hlídáme těsně před plným květem apod. Suroviny přebereme, očistíme, zpracujeme a sterilizujeme. Věříme, že díky ručnímu výběru a zpracování, džemy a sirupy o to lépe chutnají. 

Vyzkoušené domácí recepty

Vaříme podle starých osvědčených receptů našich babiček, ale nebojíme se hledat i nové chutě. Vše, co vytvoříme, také sami jíme a pijeme. Pečlivě si hlídáme kvalitu našich sirupů a džemů!


Spousta práce a trpělivosti

Za naplněnými sklenicemi, ať už džemů nebo sirupů, jsou hodiny a hodiny práce. Zasadit kytku do květináče je trochu jiná práce, než zasadit stovky sazenic do země. Ohledně péče o ně, ani nemluvě. Nicméně naše práce je krásná a pobyt na čerstvém vzduchu je čarovný. To si říkáme, když máme hotovo. V průběhu si však často kladu otázku, jestli takovou dřinu někdo vůbec ocení. Naštěstí jsou lidé, kteří si váží práce jiných a poznají poctivé, nešizené potraviny. A kvůli takovým lidem to smysl má! 

Radka Loubová
"Výborné domácí výrobky, mohu jen doporučit! Z džemů byla nejlepší variace banán a marcipán, opravdu lahodná. A jako příznivec sladších nápojů vřele doporučuji sirup z pampelišek, nejen že má spoustu příznivých účinků (močopudnost atd.), ale je úžasně medová. Už se těším na další sezónu a nové kombinace."

Radka Loubová

Pojďte si vybrat

Pokud máte rádi domácí dobroty a nemáte na jejich výrobu čas nebo fantazii, jsme tu my! Džemy na snídani, pečení, vaření nebo jen tak, jako dárek, který neurazí.  Sirupy na limonády, do čaje, do kávy nebo jako přelivy na Vaše poháry a palačinky. Určitě si vyberete!